darmowy hosting obrazków

e-mailKsięga gościO mnie         

   

 

Wyjście

 

Koszyczek

darmowy hosting obrazków 

Układamy 6 rurek na krzyż

 

 

 darmowy hosting obrazków

Na środku przyciskamy palcem wskazującym i szukamy rurki która jest najniżej, od niej zaczynamy pleść. Przeginamy ją w prawą stronę i oplatamy nią sąsiadującą słomkę

 

 

 darmowy hosting obrazków

Słomkę którą przewijaliśmy odkładamy, a bierzemy rurkę która została owinięta i oplatamy nią kolejna sąsiadującą słomkę

 

 

 darmowy hosting obrazków

...i tak dalej. Oplatamy tak w koło, starając się aby robótka była płaska. Przypomina to trochę głuchy telefon - dzieci w przedszkolu przekazują sobie, słowo po kolei, każde każdemu, tutaj tym słowem jest przeplatanie każda słomka przeplata się na kolejnej i czeka na swoją kolejkę do następnego przeplatania. Na każdej słomce musi być jedno owinięcie. I tak powstało koło... pleciemy dalej :)

 

 darmowy hosting obrazków

Mamy już dno

 

 

 darmowy hosting obrazków

Odwracamy robótkę na drugą stronę i doklejamy słomki które się już skończyły. Najlepiej użyć do tego taśmy klejącej gdyż sklejenia muszą się mocno trzymać. Rurki podczas pracy staramy się przyciągać, a jeśli nie będą dobrze sklejone cała robótka nie będzie trzymać się kupy i rozsypie się jeszcze przed końcem.

 

 darmowy hosting obrazków

Teraz będziemy pleść ścianki. Szukamy ostatnio przewiniętą słomkę i od niej zaczynamy pleść w prawo.

 

 

 darmowy hosting obrazków

Staramy się aby słomki były jedna nad drugą, a w miarę upływu czasu poszerzamy miseczkę.

 

 

 darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

No i miseczka gotowa, teraz proponuję każdą rurkę przełożyć w wykonanej pracy tak aby się nie wysuwała, ani koszyczek nie rozplótł się. Nadmiar słomek przyciąć nożyczkami

 

 darmowy hosting obrazków

Zginamy 3 słomki na pół i przekładamy ją przez jedną lub dwie słomki na miseczce i pleciemy techniką warkocza. Po zadowalającej długości łączymy z przeciwległym brzegiem miseczki i mamy doskonały uchwyt.

Malujemy pracę bejco-lakierem, lub farbą akrylową, lub innymi farbami np. emulsja lub farby plakatowe, ale w tych dwóch ostatnich wariantach trzeba będzie jeszcze użyć lakieru, dla nadania połysku i utrwalenia pracy. Pomalowany koszyczek nie wykazuje oznak, że jest wykonany z papieru. Praktycznie nie różni się od prawdziwej wikliny, a pomalowanie zwłaszcza bejco-lakierem lub farbą akrylową, twardości prawdziwego drewna.